| Specification | |
| Model: | NiMH D 10000mAh 14.4v |
| Size: | D |
| Chemistry: | Nickel Metal Hydride(Ni-MH) |
| Nominal Voltage: | 14.4V |
| Cut off Voltage: | 12.0V |
| Capacity: | 10000mAh |
| Weight: | 2.1kg |
| Dimension: | 198mm*66mm*62mm |
| OEM: | with tabs, wires, connectors, battery packs |
| Packing: | traying packing or in small boxes |
| Certificate: | CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS |
-
Specification Model: Ni-CD AA 900mAh 3.6v Size: AA Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 3.6V Cut off Voltage: 3.0V Capacity: 900mAh Weight: 60g Dimension: 30mm*26mm*50mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD D 5000mAh 12v Size: D Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 12.0V Cut off Voltage: 10.0V Capacity: 5000mAh Weight: 1.3kg Dimension: 65mm*33mm*303mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-ion 18350 850mAh 3.7v Size: 18350 Chemistry: Lithium Ion(Li-ion) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 850mAh Weight: 21.5g Dimension: 18.0mm*35mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Replacement Motorola HNN9008 1500mAh 7.5v battery for GP338/380 Size: HNN9008/9009/9012/9013 Material: NI-MH/Ni-CD/Li-ion Nominal Voltage: 7.5V Cut off Voltage: 6.0V Capacity: 1100mAh/1500mAh/1800mAh/2100mAh Radio Application: GP328/329/339/339/340/360/380 Logo: With/Without Warranty: 1 year Packing: Small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-Polymer 603048 700mAh 3.7v Size: 603048 Chemistry: Lithium Polymer(Li-Polymer) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 700mAh Weight: 20g Dimension: 6.0mm*30mm*48mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-ion 14500 800mAh 3.7v Size: 14500 Chemistry: Lithium Ion(Li-ion) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 800mAh Weight: 18.5g Dimension: 14.0mm*50mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS