| Specification | |
| Model: | Ni-MH 4/3A 4500mAh 24v |
| Size: | 4/3A |
| Chemistry: | Nickel Metal Hydride(Ni-MH) |
| Nominal Voltage: | 24V |
| Cut off Voltage: | 20V |
| Capacity: | 4500mAh |
| Weight: | 1.35kg |
| Dimension: | 38mm*185mm*70mm |
| OEM: | with tabs, wires, connectors, battery packs |
| Packing: | traying packing or in small boxes |
| Certificate: | CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS |
-
Specification Model: Ni-CD D 4000mAh 4.8v Size: D Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 4.8V Cut off Voltage: 4.0V Capacity: 4000mAh Weight: 480g Dimension: 33mm*62mm*132mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD D 5000mAh 3.6v Size: D Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 3.6V Cut off Voltage: 3.0V Capacity: 5000mAh Weight: 375g Dimension: 33mm*185mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD D 4000mAh 4.8v Size: D Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 4.8V Cut off Voltage: 4.0V Capacity: 4000mAh Weight: 480g Dimension: 33mm*245mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD D 4000mAh 4.8v Size: D Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 4.8V Cut off Voltage: 4.0V Capacity: 4000mAh Weight: 480g Dimension: 33mm*66mm*122mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD AA 1000mAh 18v Size: AA Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 18V Cut off Voltage: 15.0V Capacity: 1000mAh Weight: 300g Dimension: 75mm*45mm*51mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD 2/3AA 700mAh 4.8v Size: 2/3AA Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 4.8V Cut off Voltage: 4.0V Capacity: 700mAh Weight: 72g Dimension: 58mm*34mm*15mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-Polymer 682052 1250mAh 3.7v Size: 682052 Chemistry: Lithium Polymer(Li-Polymer) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 1250mAh Weight: 24.0g Dimension: 6.8mm*20mm*52mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-Polymer 503759 1300mAh 3.7v Size: 503759 Chemistry: Lithium Polymer(Li-Polymer) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 1300mAh Weight: 24.0g Dimension: 5.0mm*37mm*59mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS