| Specification | |
| Model: | Replacement Motorola PMNN4409 2600mAh battery |
| Size: | PMNN4409 PMNN4412 PMNN4407 |
| Material: | Li-ion |
| Nominal Voltage: | 7.4V |
| Cut off Voltage: | 6.0V |
| Capacity: | 2600mAh |
| Radio Application: | XPR APX DP4400 DP4600 DP4601 DP4800 XPR3500 XPR7550 XPR7350 |
| Logo: | With/Without |
| Warranty: | 1 year |
| Packing: | Small boxes |
| Certificate: | CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS |
-
-
Specification Model: Replacement Motorola PMNN4066A PMNN4103 2200mAh 7.4v battery Size: PMNN4066A PMNN4103 Material: Li-ion Nominal Voltage: 7.4V Cut off Voltage: 6.0V Capacity: 2200mAh Radio Application: DP3400 DP3600 XPR6550 DGP6150 XiR P8268 P8200 DGP6150 Logo: With/Without Warranty: 1 year Packing: Small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-ion 17280 600mAh 3.7v Size: 17280 Chemistry: Lithium Ion(Li-ion) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 600mAh Weight: 17g Dimension: 17.0mm*28.0mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: LI-ion 18650 6000mAh 3.7v Size: 18650 Chemistry: Lithium Ion(Li-ion) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 3.2V Capacity: 6000mAh Weight: 105g Dimension: 20.0mm*37mm*67mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD D 4000mAh 4.8v Size: D Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 4.8V Cut off Voltage: 4.0V Capacity: 4000mAh Weight: 480g Dimension: 33mm*62mm*132mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-Polymer 505573 2500mAh 3.7v Size: 505573 Chemistry: Lithium Polymer(Li-Polymer) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 2500mAh Weight: 45g Dimension: 5.0mm*55mm*73mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-CD SC 2000mAh 3.6v Size: SC Chemistry: Nickel Cadmium(Ni-CD) Nominal Voltage: 3.6V Cut off Voltage: 3.0V Capacity: 2000mAh Weight: 140g Dimension: 23mm*44mm*68mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-ion 18500 1600mAh 3.7v Size: 18500 Chemistry: Lithium Ion(Li-ion) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 1600mAh Weight: 35g Dimension: 18.0mm*50.0mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-ion 18650 10000mAh 24v Size: 18650 Chemistry: Lithium Ion(Li-ion) Nominal Voltage: 25.9V Cut off Voltage: 29.4V Capacity: 10000mAh Weight: 1.28kg Dimension: 138mm*85mm*72mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Li-Polymer 383450 700mAh 3.7v Size: 383450 Chemistry: Lithium Polymer(Li-Polymer) Nominal Voltage: 3.7V Cut off Voltage: 2.75V Capacity: 700mAh Weight: 14.0g Dimension: 3.8mm*34mm*50mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS