| Specification | |
| Model: | Ni-MH D 5000mAh 24v |
| Size: | D |
| Chemistry: | Nickel Metal Hydride(Ni-MH) |
| Nominal Voltage: | 24V |
| Cut off Voltage: | 20V |
| Capacity: | 5000mAh |
| Weight: | 2.2kg |
| Dimension: | 163mm*130mm*62mm |
| OEM: | with tabs, wires, connectors, battery packs |
| Packing: | traying packing or in small boxes |
| Certificate: | CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS |
-
-
Specification Model: Ni-MH D 5000mAh 24v Size: D Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 24V Cut off Voltage: 20V Capacity: 5000mAh Weight: 2.2kg Dimension: 66mm*330mm*63mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH 4/3A 4500mAh 24v Size: 4/3A Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 24V Cut off Voltage: 20V Capacity: 4500mAh Weight: 1.35kg Dimension: 38mm*185mm*70mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH D 1000mAh 24v Size: D Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 24V Cut off Voltage: 20V Capacity: 10000mAh Weight: 3.4kg Dimension: 99mm*232mm*63mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH C 4000mAh 24v Size: C Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 24V Cut off Voltage: 20V Capacity: 4000mAh Weight: 1.8kg Dimension: 179mm*70mm*52mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH D 1000mAh 24v Size: D Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 24V Cut off Voltage: 20V Capacity: 10000mAh Weight: 3.4kg Dimension: 132mm*165mm*63mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS