| Specification | |
| Model: | Ni-MH BAT-5 40mAh 9.6v |
| Size: | BAT-5 |
| Chemistry: | Nickel Metal Hydride(Ni-MH) |
| Nominal Voltage: | 9.6V |
| Cut off Voltage: | 8.0V |
| Capacity: | 40mAh |
| Weight: | 16g |
| Dimension: | 23mm*23mm*12mm |
| OEM: | with tabs, wires, connectors, battery packs |
| Packing: | traying packing or in small boxes |
| Certificate: | CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS |
-
-
Specification Model: NiMH 1/3AAA 180mAh 3.6v Size: 1/3AAA Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 3.6V Cut off Voltage: 3.0V Capacity: 180mAh Weight: 15g Dimension: 11.0mm*31.5mm*17.0mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH 1/3AAA 150mAh 1.2v Size: 1/3AAA Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 1.2V Cut off Voltage: 1.0V Capacity: 150mAh Weight: 4.5g Dimension: 10mm*16mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH 1/3AA 330mAh 1.2v Size: 1/3AA Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 1.2V Cut off Voltage: 1.0V Capacity: 120mAh Weight: 8g Dimension: 14.1mm*16mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH 1/3AA 300mAh 1.2v Size: 1/3AA Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 1.2V Cut off Voltage: 1.0V Capacity: 120mAh Weight: 8g Dimension: 14.1mm*17mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS -
Specification Model: Ni-MH 1/3AAA 120mAh 1.2v Size: 1/3AAA Chemistry: Nickel Metal Hydride(Ni-MH) Nominal Voltage: 1.2V Cut off Voltage: 1.0V Capacity: 120mAh Weight: 4.5g Dimension: 10mm*14mm OEM: with tabs, wires, connectors, battery packs Packing: traying packing or in small boxes Certificate: CE, ROHS, UL, UN38.3, MSDS